Merkez iletişim : Mustafa Kemal Mahallesi 2141 . Cadde No:22 Çankaya / ANKARA
trende

Bıyık Ekimi Fiyatları

30.11.2019
153
Bıyık Ekimi Fiyatları

Bıyık Ekimi Fiyatları

Türkiye’de bıyık seven birçok erkek bulunmaktadır. Bıyıkların görünümü kişiye estetik açıdan çok büyük katkıda bulunabilir. Üst dudak bölgesinde eğer kıl eksikliği varsa bu durum bıyık estetiğini olumsuz etkiler. Travma, yanık, kaza vb. birçok etkenden kaynaklı olarak bu kıl eksikliği meydana gelebilir. Bıyıkların en iyi biçimde görülmesi ve kıl eksikliğinin giderilmesi için bıyık ekimi yaptırabilirsiniz.

Bıyık Ekimi Nedir?

Bıyık ekimi, üst dudak bölgesindeki kıl eksikliği, bıyıktaki seyrekleşmeler nedeniyle yapılan bir operasyondur. Bıyık ekimi sayesinde kıl eksikliği olan bölgeye kıl kökü entegre edilir. Uzman kişilerce en iyi koşullarda yapılan bıyık ekimi işlemi ile kişiler bıyıklarının ve yüzlerinin görünümünden memnun kalacaklardır.

FUE yöntemi bıyık ekiminde sıkça tercih edilen bir yoldur. Bu yöntem ile kılların güçlü olduğu yerden sağlam kıl kökleri alınıp, sorunlu bölgelere ekilir. Sağlam kıl kökleri burada kalıcı olacak ve bıyıklar daha sağlıklı çıkacaktır.

Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Bıyık ekimi yapılması için şu aşamalar gerekmektedir:

  • Kıl kökleri güçlü oldukları yerden alınacaktır; bunun için de öncelikle bu bölgenin yani donör alanının belirlenmesi gerekmektedir
  • Donör bölge belirlendikten sonra mikropen denilen bir aletle üst dudağa kanal açılmaktadır
  • Açılan kanallar ile ekilecek olan kıl köklerinin genişliği uyumlu olmalıdır; bu doğal bir görünüme yol açacaktır
  • Lokal anestezi uygulanmaktadır; genellikle kıl kökleri enseden alınır
  • Kanallar açıldıktan sonra greftlerin alınması aşamasına geçilmektedir
  • Sağlıklı olan greftler ense kökünden mikro motorlar ile alınır ve sorunlu alanlara ekilirler

Nakil işlemi tamamlandıktan sonra bıyık ekimi gerçekleşmiş olur. Bir greft genellikle 2-3 kıl kökü içermektedir.

Bıyık Ekimi Fiyatlarını Neler Etkiler?

Bıyık ekim fiyatları için standart bir rakam belirtmek mümkün değildir. Her bıyık ekim merkezinde fiyatlar değişmektedir. Fiyatları etkileyen unsurlar genel olarak ihtiyaç duyulan greft sayısı, sorunlu bölgenin genişliği, kullanılacak olan yöntem, kurdaki değişiklikler, doktorun deneyimi ve hangi klinikte işlemin yapılacağı vb.’dır.

Bıyık ekim fiyatları hastanın muayenesinden ve tedavi esnasında netleşecektir. Fiyatların muayene olmadan standart olarak belirtilmesi gerçekçi değildir.

Bıyık Ekim Fiyatları Ne Kadar?

Eskişehir bıyık ekimi fiyatları değişkendir. Fiyatların belirttiğimiz unsurlara göre farklılaşacaktır ancak ucuz olmasından ziyade tedavide kaliteye ve uygunluğa öncelik vermek gerekmektedir. Bıyık yüzdeki bir estetik unsurdur ve burada yapılacak olumsuz bir işlem sonucunda geriye dönülmesi zor problemler ortaya çıkabilir. Bu durum maliyet olarak da sonradan ekstra yük getirme riskini yaratır.

Bıyık ekim fiyatları iyi merkezlerde birbirine yakındır. Hekimin deneyimi ve referansları da dikkate alınmalıdır. Ucuz diye yaptıracağınız bir işlem yetkisiz kişiler, olumsuz koşullar nedeniyle size hem daha fazla masraf hem de kötü bir görünüm olarak geri dönebilir.

Ucuz Bıyık Ekim Merkezleri 2019

Ankara bıyık ekimi merkezlerinde Avrupa ve Amerika standartlarını yakalayacak olan yerler bulunmaktadır. Bu merkezlerin fiyatları bazı ucuz bıyık ekimi yapan yerlerden daha yüksek olmasına rağmen sonuç istenilen gibi olmakta ve kalıcılık sağlamaktadır. Ucuz bıyık ekim merkezlerinde büyük sorunlarla karşılaşmak mümkündür.

Yurt dışındaki kaliteli merkezlerin hizmeti ile eş değerdeki yerlerde fiyatlar daha uygundur. Yurt dışından birçok kişi bıyık ekimi için Ankara’ya gelmektedir. Ücretsiz muayene olarak tedavi için daha net fiyat bilgisi edinmeniz mümkündür.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Şimdi Saç Analizi "ÜCRETSİZ" Sizde Saç Ekimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
WhatsApp chat