Merkez iletişim : Mustafa Kemal Mahallesi 2141 . Cadde No:22 Çankaya / ANKARA
trende

DHI Saç Ekimi

06.11.2019
400
DHI Saç Ekimi

İngilizce de Direct Hair Implant kelimelerinin kısaltması ile DHI saç ekimi, saç implantı anlamına gelmektedir. DHI saç ekimi  dikiş,yara izi gibi uygulamalara gerek duyulmadan yapılmasıdır. Kafa tasının arka kısmında yer alan saçlardan alınan greftlerin saç olmayan alanlara implant ( yerleştirme ) yöntemi ile uygulanmasıdır. Bu yöntemin büyük avantajlarından bir tanesi ise greftlerin hava ile temasının kısa sürmesi nedeni ile sağlıklı sonuçlar elde edilebilmesidir.

DHI saç ekimi yönteminde greftler,herhangi bir kesim yapılmadan veya delik açılmadan uygulanacağı için saç kökleri daha sıklıkla ve sağlıklı bir şekilde başın saçsız bölgelerine ekilebilmektedir. Bu yöntemde kullanılan özel aletler sayesinde başın saçsız bölgelerine yerleştirilen kökler daha sağlam tutunabilmektedir. DHI saç ekimi, FUE saç ekimine göre operasyonları daha uzun sürmektedir. Ancak işlem sonrasında alınan sonuçlar daha başarılıdır. Herhangi bir kesik olmadığından dolayı saç kökleri yeni yerlerine daha kısa sürede alışacağı için süreçler daha hızlı ilerlemektedir.

Yeni gelişmekte olan DHI saç ekimi yöntemi henüz ülkemizde her saç ekim merkezinde uygulanmamaktadır. FUE saç ekimi yönteminden biraz daha gelişmiş bir yöntem olduğu için bu konuda uzman saç ekimi merkezlerinden destek almanızı tavsiye ederiz.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır ?

FUE saç ekimi ile temelde benzer olsa da yapılan işlemler farklıdır. FUE saç ekiminde başın arka kısmından alınan greftler bir defada alınarak sınıflandırılmaktadır. Bu sınıflandırma esnasında greflere özel solusyonlarda bekletilerek  saç ekimine hazır hale getirilir ve operasyon yapılır.

DHI saç ekiminde ise saçlar tek tek alınarak baş bölgesinde saçsız alanlara ekilir. Mikron düzeyinde bir iğne yardımı ile saçlar başın saçsız alanlarına uzaması gerektiği gibi özel incelikle yerleştirilir. Kesinlikle bu işlemler esnasında kesi uygulanmaz,deri bölgesinde yuvarlak saç kökleri için yuvalar oluşturulur ve buraya alınan greftler konulur.

Diğer saç ekim yöntemine göre daha uzun işlemler sürebildiğinden dolayı saç ekim yöntemi birkaç  seansa bölünebilir. Bu şekilde saç ekimi isteyen hasta hem sıkılmaz hem de daha fazla saç kökünün ekimine imkan sağlanabilir, tabi ki bu durum saçsız bölgenin büyüklüğüne bağlıdır. DHI saç ekimi yönteminde alınan sonuçlar daha kalıcı ve kesindir.

DHI Saç Ekiminin Avantajları

– Bu yöntem ile daha fazla saç kökünün nakil edilebilme imkanı olmasıdır. Kesim olmadan işlem yapılacağından ötürü santimetrekareye 75 ile 100 kök ekilme olanağı sağlanabilir.

– Kesim olmadığı için saçların yönünü belirlemek oldukça kolaydır.

– Kesim olmadığı için başın üstünde yara izi, kesik izi oluşmaz çünkü yapılan işlemler çok ince uçlu iğneler yardımı ile yapılmaktadır. Operasyon sonunda iyileşme hızı oldukça hızlıdır.

– Bu işlem uzman kişiler tarafından ince ince hesaplanarak yapıldığı için çeşitli sorunların çıkmasına engel olunabilmektedir.

– DHI saç ekimi sonrasında saçsız alanda çıkan saçlarınız çok doğal ve estetik duracaktır. Saçların orijinal görünümüne birebir olan bu yöntem ile saçlarınıza tekrar kavuşabilirsiniz.

– Eğer başınızın üstünde hiç saçınız kalmadıysa ve DHI saç yöntemi ile saç ektirmek isterseniz ; vücudunuzun belirli noktalarından alınan kıllar ile ekimin gerçekleşmesi mümkün olmaktadır. Örneğin ; sakalınızdan alınan greftler ile başınıza DHI saç ekimi yöntemi ile saç ekimi sağlanabilir.

– DHI saç ekimi yöntemi , kaş ve bıyık ekiminde de kullanılabilmektedir.

– DHI saç ekimi yönteminin en büyük avantajları FUE saç ekiminde 3 gün saçınızı yıkamamanız gerekmektedir. Fakat bu yöntemde işlem sonrasındaki gün saçınızı yıkayabilme imkanınız olacaktır.

DHI saç ekimi yöntemi ile kısa sürede eskisi gibi saçlarınıza kavuşabilirsiniz. Özellikle acı hissiyatının az olması ve hızlı sonuçlar elde etmek isteyen kişilerin başvurabileceği bir yol. Ortalama olarak saçlarınız tamamen çıkması 1 yılı bulabilmektedir. Kişiden kişiye, saç yapısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Saç dökülmesinden sonra erkeklerde yaşanan kellik psikolojinin kısa sürede atlatmak isteyen kişilere DHI saç ekimi ile tamamen sorunları hızlı ve kolay bir şekilde kaldırma imkanı.  Saç analizi yaptırmak isteyen müşterilerimize özel ücretsiz analiz hizmetleri, bu konular hakkında daha detaylı bilgi için Metlana Saç Ekimine bekliyoruz. WhatsApp veya Telefon aracılığı ile bizlere ulaşarak kafanızdaki soruları da sorabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Şimdi Saç Analizi "ÜCRETSİZ" Sizde Saç Ekimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
WhatsApp chat