Merkez iletişim : Mustafa Kemal Mahallesi 2141 . Cadde No:22 Çankaya / ANKARA
trende

Eskişehir Saç Ekimi

31.10.2019
206
Eskişehir Saç Ekimi

Saç ekimi son yıllarda oldukça gelişen ve insanların kalıcı olarak kaybettiği saçlarının yerine yeniden çıkmasını sağlayan, aynı zamanda tekrar dökülmemesi için çeşitli çözümler sunan işlemleri kapsayan saç ekimi artık Eskişehir’de! İnsanlar çoğu zaman kimyasal veya doğal yollarla satılan ürünleri kullanarak saçlarının sıklaşmasını, yeniden çıkmasını umuyor fakat bu durum bazı zamanlarda oldukça ciddi problemlere neden olabiliyor. Piyasada dolaşan bir çok ürün insanlara o kadar etkili, o kadar mükemmel anlatılıyor, aktarılıyor ki çoğu zaman bir ümitle alınan bu ürünler boşa zaman harcamanızdan başka bir işe yaramıyor. Bu tarz etmenlerin yerine saç ekimi konusunda araştırmalar sağlayarak profesyonel ve uzman doktorların sizlere sağladığı olanaklar ile çözüm aramanız daha doğru olacaktır.

Eskişehir saç ekimi konusunda uzman kadromuz ile sizlere her zaman yardımcı olmak için hizmet vermekteyiz. Saç ekimi kadın veya erkek ayırt etmeksizin saç dökülmesine nedeni ile oluşan kellik veya saç eksilmelerinize kesin çözüm üreten yöntemidir. Cerrahi bir uygulama olan saç ekimi; 18 yaşından büyük her birey için uygulanabilmektedir.

Sadece kel ( saçı hiç çıkmayan) kişilerin yanı sıra seyrelme yaşayan kişilerinde tercih edebileceği bir yöntem olan saç ekimi, kişinin dökülmeyen saç kısımlarından alınan kökler ile hayat boyu kalıcı olma özelliği taşımaktadır.  Kişilerin saç ekimine uygun olup olmadığı doktorlarımız tarafından araştırılarak, değerlendirmeler sonucu tarafınıza iletilmektedir. Burada yapılan işlemler ; saç köklerinizin incelenmesi, kök alınacak olan saçların sıklığı, saç köklerinin sağlığı, ne kadar saçın ekileceği gibi bir çok kriter değerlendirme aşamasına gelir ve sizlere bildirilir. Saç ekimi herkes için uygun olsa da, aşırı büyük bir rahatsızlığı olan kişilerde uygulanmayabilir.

Saç ekimine ihtiyacım olduğunu nasıl anlarım ?

Biraz öncede bahsettiğimiz gibi saç ekimi için herhangi bir yaş sınırlaması olmasa da, burada önemli olan saç kaybınızın ne kadar olduğudur. Kafa deriniz nasıl gözüküyor ? kafanızın üzerinde saçınızdan daha fazla açık alan mı gözüküyor ? Eğer bu şekilde problemleriniz varsa saçlarınızın %60 -%50 sini kaybetmişsiniz demektir ve saç ekimine ihtiyaç duyabilirsiniz. İlla yukarıda belirttiğimiz durumlarda mı saç ekilmelidir diye soracak olursanız ise ? İsteyen kişiler seyrelme durumunda da saç ekimine başvurabilir veya ektirebilmektedir. Tamamen sizin inisiyatifiniz de olan bir durumdur.

Eskişehir Saç Ekimi Nasıl Yapılır ?

Öncelikle saç ekimine karar veren kişiler uzman doktorlar tarafından incelemeler sonucunda özel steril ve ameliyathane özelliklerine sahip doktorlar tarafından gerçekleşmektedir.  İlk aşamada hastanın saçları fotoğraflanır ve saçları 1 numara olacak şekilde kesilir.Daha sonraki süreçte hastaya lokal anestezi uygulanmaktadır.

Saç köklerinin nereden alınacağı operasyon yapılmadan önce belirlenmektedir, ve saç ekimi esnasında rastgele işlem yapılmamalıdır. Saç kökleri dikkatli bir şekilde alınarak ekime hazır hale getirilir. Anestezi yapılan bölgelerde küçük delikler açılır ve içlerine bu saç kökleri yerleştirilir. Saçların yönü gibi belli kriterler bu noktada belirlenmektedir.

Operasyon öncesi belirlen saç çizgisine göre doktorlar saç köklerini yerleştirir. Saç ekimi ekim yapılacak alana göre belirlenmektedir. Uygulanan tekniğe göre 2 ila 6 saat arasında işlem yapılabilir. Bu süreler kısabilir veya uzayabilir.

Doktorlar bu işlemleri dikkatli ve titiz bir şekilde gerçekleştirmelidir, uygulama bu nedenle uzun zamanlar içerisinde gerçekleşmektedir.

Saç Ekimi Sonrasında ?

Ekim işlemi bittikten sonra eskişehir saç ekimi doktorları tarafınıza gerekli bilgilendirmeyi sağlamaktadır. Sizlere verilen bu bilgiler doğrultusunda dikkatli ve özenli davranmalısınız. Kesinlikle saçınızı ilk 3 gün su ile temas ettirmemelisiniz. Sizi terleten işlerden uzak durmalısınız, güneş ışınlarından korunmalısınız. Detaylı olarak saç ekimi sonrası yapılması gerekenler adlı yazımızda sizlere gerekli bilgilendirme sağlanmıştır. Aceleci olmadan sabrederek sizlere verilen önerileri uygulamanız, ilaçlarınızı düzenli almanız halinde sağlıklı saçlara kavuşacaksınız.

Uzman kadrosu ile METLANA SAÇ EKİM merkezi Ankara merkezli olup, dışarıdan gelen misafirlerine her zaman yardımcı olabilmek için gerekli bütün işlemleri sağlamaktadır. Sizlerde ücretsiz saç analizi yaptırmak için bizlere telefon, whatsApp veya e-mail yolu üzerinden ulaşabilir, kafalarınıza takılan sorular hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Müşterilerimiz tarafından sıkça sorulan sorular bölümümüze göz atarak kafanızdaki düşüncelere yanıt olabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Şimdi Saç Analizi "ÜCRETSİZ" Sizde Saç Ekimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
WhatsApp chat