Merkez iletişim : Mustafa Kemal Mahallesi 2141 . Cadde No:22 Çankaya / ANKARA
trende

FUE Saç Ekimi

31.10.2019
599
FUE Saç Ekimi

Saç dökülmesi ; genetik faktörler, kullanılan ilaçlar, birçok hastalıklar, düzensiz beslenmeler, yaş ve cinsiyet gibi bir çok faktöre bağlı olarak başlayabilmektedir. Bu durum genç kişilerde oldukça sorun olmaktadır. Saç ekimi yöntemlerinde geliştirilen FUE saç ekimi bu konuda bir çok erkeğe çözüm olmuştur. Peki bu durumdan sadece erkekler mi yararlanabilir diye soracak olursanız hayır, kadınlarda saç seyrelmesine, dökülmesinde FUE saç ekimi tekniği ile yararlanabilmektedir.

Bazı kişilerde çok erken yaşta saç dökülmesi görülse de, bazı insanlarda geç yaşlarda görülebilmektedir. Bu yüzden 18 yaşını doldurmuş her birey saç ekimi yaptırma konusunda özgürdür. Saç dökülmesi günümüz teknolojileri ile çaresi olan bir hastalıktır. Bu yüzden çok sorun yapacağınız veya üzüleceğiniz bir durum değildir.  Saç dökülmesi sonrasında psikolojik olarak sorun yaşayabilirsiniz, bu durum işinden dolayı görünüşüne önem veren kişilerde daha fazla görülmektedir. Erken yaşta başlayan ve ileriye doğru artan saç dökülmelerine FUE saç ekimi tekniği ile çözüm bulabilirsiniz.

Çok uzun yıllara dayanan saç ekimi operasyonları çok farklı yöntemlerle uygulanmaya başlasa da, günümüz şartları ve gelişen teknoloji sayesinde FUT ( Foliküler ünite transplantasyonu ) ile FUE (Foliküler ünite ekstraksiyonu ) olarak iki farklı yöntem tercih ediliyor. Bu teknikler arasında Türkiye bölgesinde genellikle FUE Saç ekimi daha çok kullanılmaktadır. Bunlar arasındaki fark ise ; FUT tekniğinde uzun kesi yapılarak saç bandının çıkarılması, FUE Saç ekiminde ise bir kulaktan diğer kulağa kadar olan ense bölgesinden alınan kökler sayesinde analiz edilerek saçsız bölgeye tedavinin uygulanması şeklindedir.

FUE Saç Ekimi nasıl yapılır ?

FUE ekimi tekniğinde operasyon yapılmadan hemen önce saçlar çok kısa bir şekilde kesilir, bu noktada doktorların saç köklerini nereden alacağı çok önemlidir. Sağlıklı ve canlı kökleri tercih etmesi gerekmektedir. Özel aletler yardımı ile belirlenen bölgeden birden fazla saç kökü alınmaktadır. Daha sonrasında bu kökler mikroskop altında incelenerek sınıflara ayrılmaktadır. İşlemler sonrasında onaylanan kökler ekilmeye hazır duruma getirilir.

İşlem öncesi lokal anestezi uygulanmaktadır, bölgede küçük yerler açılarak, saç kökleri içeriye dikkatli bir şekilde yerleştirilir. Doktorlar saç köklerini nasıl çıkması,yönüne vs gibi ayarlamaları yapar ve titiz bir şekilde çalışmalıdır. Bu yüzden Saç ekimi operasyonları uzun zaman almaktadır. Burada en büyük etmen hastanın memnun bir şekilde saçlarını kullanabilmesidir.

FUE Saç Ekimi Yöntemlerinin Özellikleri

– FUE Saç ekiminde saç kökleri kişilerin ense bölgelerinden alınmasından ötürü ; SAÇ , SAKAL, KAŞ gibi ekimlerde tercih edilebilir.

– Saç Köklerinin alındığı bölgede doku olmamasından kaynaklı, sadece kök hücreler ile işlem yapılmasından ötürü insanların kafa tasına zarar vermez.

– Estetik açıdan düşünen kişiler için kesinlikle dikiş veya kesik izi kalmaz, çünkü yapılan işlemler 1mm daha küçük olarak işlemler sağlanır bunlarda ortalama 1-4 gün içinde iyileşir.

– Tek seans olarak 6000 adete kadar greft transferi yapılabilmektedir.

– 1 adet grefte ortalama 2-3 saç kökü bulunmaktadır. Bunu şekilde hesaplayabiliriz ; her ekilen greft için 2 ila 2.5 saç teli olarak kendini gösterecektir.

– FUE Saç Ekimi’nin tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise operasyon sonrasında yaşanılan sürecin en az şekilde hafif ve ağrısız atlatılmasıdır. Çünkü kısa sürede iyileşme sağlanması kişilerin bu yöntemi en çok tercih etmelerinin nedenidir.

FUE Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi yapıldaktan sonra kişilerin daha dikkatli davranması gerekmektedir. Özellikle ilk 3 gün çok önemlidir. Saç ekimi yapılan bölgenin ( Kafa tasının tamamı ) kesinlikle suyla temas etmemeli,yıkanmamalıdır. Çünkü bu durum saç köklerine zarar verecek ve saçın istenilen verimde çıkmasını engelleyecektir. Doktorlar işlem sonrasında sizlere gerekli ilaç, solüsyon vb. ürünler verebilir. Bu ürünleri doktorunuz tavsiyesi üzerine dikkatli kullanmanız ve zamanında yapmanız gerekmektedir.

Saç ekimi sonrasında ilk 15 gün kafanızı korumalısınız, bir şeyin çarpmasına, dokunmamaya ve kaşımamaya özen gösteriniz.

– Saç ekimi operasyonu sonrasında başınızın üzerinde kabuklar oluşarak dökülmeler meydana gelecektir. Bu durum çok normaldir ve kısa bir süre içerisinde ortadan kalkacaktır.

Saç ekimi operasyonu sonrasında ilk ay kesinlikle havuz, deniz, hamam tarzı birden fazla kişilerin bulunduğu ortamlarda bulunmamanız. Çünkü saç kökleriniz bu durumdan ( bakteri, mikrop ) etkilenebilir ve istenilen sonuca ulaşılamayabilir.

– Yaz aylarında güneşin fazla olması nedeni ile saç ekiminden sonraki bir ay boyunca güneş ışınlarından kendinizi korumanız, kafanızı sıkmayan bir şapka ile dışarıya çıkmanız olacaktır.

Dökülen ve seyrelen saçlarınız için üzülmeyin, günümüz teknolojileri ile tekrar eski halinize kavuşmanız artık çok kolay. Şimdi Metlana Saç Ekim Merkezi olarak ücretsiz saç analizi ve detaylı bilgi için bizlere ulaşabilir, whatsApp destek hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Şimdi Saç Analizi "ÜCRETSİZ" Sizde Saç Ekimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
WhatsApp chat