Merkez iletişim : Mustafa Kemal Mahallesi 2141 . Cadde No:22 Çankaya / ANKARA
trende

PRP Saç Tedavisi

18.11.2019
256
PRP Saç Tedavisi

Çoğunlukla zayıf ve cansız saçları canlandırmak ve gürleştirmek için yapılan tedavidir.PRP saç tedavisi kepekli ve yağlı saçı olan her insanın kolaylıkla tedavi edileceği bir tedavi biçimidir.Saç bölgelerin’de görülen seyreklik ve incelmeler genellikle kadınlarda olduğu için genel olarak hormonel yani doğum öncesi sonrası veya demir eksikliği gibi vitaminsel sorunlardan oluşabilmektedir.Ancak PRP saç tedavisi genellikle bu sorunlar için kullanılan kolay bir tedavidir.Maksimum 30 dakikalık bir işlem ile gündelik hayatına devam edebilmektedir.1 ay için de ise saçlarda gürleşme ve daha güçlü bir hal almaya başlayacaktır.Bu olayı gözle görmeniz mümkündür.Hastanın düzenli olarak 2 haftada bir PRP saç tedavisine gelmesi halinde 3 ay içerisin de beklenen kalıcı bir düzelme söz konusudur. Bu tedavide genellikle düzenlilik  ve kararlılık çok önemlidir.

PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır? 

PRP tedavisi genel olarak hastadan kan örneği alınır. Daha sonra bu işlem için özel üretilmiş cihazda ölçüm ve ayrıştırma yapılır.Kırmızı ve plazma kısmı ile ayrıştırma işlemi burada gerçekleştirilir.Kanımızda bulunan akyuvar,trombositlerin ve trombosit faktörleri saçsız bölgeye küçük şırıngalar eşliğinde enjekte uygulanır. Prp saç tedavisi ankara bu uygulama ile dokunuzu canlandıracak ve hücreleri yenilemesine yardımcı olacaktır. Bu tüm uygulanacak sistemler maksimum 30 dakika gibi bir zaman almaktadır.Bu sistemde hiç bir acı hissetmezsiniz.Böylelikle rahat bir şekilde en iyi sonuçları alabilmekte siniz.

PRP Saç Tedavisi Ne Zaman Sonuç Verir?

PRP tedavisin’de bir iki kez yapılan tedaviden hiç bir sonuç alınmayacaktır. PRP saç tedavisi diğer ekimlere nazaran daha kolay ve acısız bir işlemdir.Ancak saç köklerinize eden etki biraz geç yayılmaktadır. Ankara prp saç tedavisi bu sebepten ötürü yapılan işlemlerde sabırlı olmak şarttır.Saçlarınızın dökülmesinin durması 3 ve ya 4 seans dan sonra kesilmeye başlayacaktır.

PRP Saç Tedavisinin Yan Etkileri Var Mıdır?

PRP tedavisinde her hangi bir yan etki bulunmamaktadır.Bireyin direk kendi kanı ile birlikte yapılan bir tedavi olduğu için her hangi bir sorun teşkil etmemektedir.Ancak mikro tarzı yani küçük iğneler ile tedavi yapıldığı için tedavinin ardından bir baş ağrısı ya da başka küçük problemler yaşanabilir.Ancak başka bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Şimdi Saç Analizi "ÜCRETSİZ" Sizde Saç Ekimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
WhatsApp chat