Merkez iletişim : Mustafa Kemal Mahallesi 2141 . Cadde No:22 Çankaya / ANKARA
trende

Saç Ekimi Sonrası Dökülme Meydana Gelir mi ?

18.11.2019
221
Saç Ekimi Sonrası Dökülme Meydana Gelir mi ?

Müşterilerimizin çoğu saç ekimi sonrası dökülme yaşar mıyım sorusunu merak etmektedir. Fakat saç ekimi yaptıran bir çok müşterimizin bu soruları bizlere ilk olarak sorması veya internet ortamında araştırması üzerine sizlere genel olarak bir bilgilendirme yapma kararı aldık. Aklınızda’ki soruyu ve korkuları yenmeniz için iyi bir cevap olacağına inanıyoruz.En çok korkulan şeylerden biride saç ekimi yapıldıktan sonra acaba saçlarım tekrar eski görüntüsünü alacak mıdır yada saçlarım çıktıktan sonra geri dökülecek midir ?

Saç ekimi yapıldıktan sonra dökülmesi oldukça muhtemel ve doğaldır.Bu süreçte bu sorunu yaşan müşteri ve kişi sayısı %99 dan fazladır.%1 lik bir oran ise oldukça küçük bir olanaktır. Ankara saç ekimi merkezli ofisimizde hastalarımız arasında sadece %1 bir kısımda dökülme olayı yaşanmamıştır.Ancak bu olay yok denecek kadar az kişide rastlanmıştır. Bu nedenden ötürü saç ekimi, sakal ekimi veya kaş ekimi sonrası dökülme yaşamanız oldukça sıradan ve normal bir durumdur.

Saç ekimi işlemi bittik den 8-15 gün sonra ( Hastadan hastaya farklılık gösterebilir bu süreç ) şok dökülme diye adlandırılan bir dökülme dönemi olmaktadır.Yaklaşık olarak %80 lik bir oranla saçlarınızın dökülmesine eşittir.

Ancak bu olay bir gün içerisinde değil de 1 ila 2 ay içerisine yayılmaktadır.Bu süreçte korkulacak hiç bir durum yoktur. Çünkü saçlarınız beslenecek ve yeniden doğacaktır.Saç ekiminin ardından saçlarınız dökülmesinden sonra 75 gün içerisinde ( ortalama süre ) saçlarınız tekrar çıkmaya başlayacaktır.Yavaş yavaş canlanan saçlarınıza kısa bir süre sonra kavuşacağınızı bu süreçte anlayacaksınız.

Ancak bu olay yavaş ve seyrek bir şekilde başlayacaktır. 4. ayın sonunda gür ve daha dolgun saçlara sahip olacağız saç kökleriniz’dende bu durum açık bir şekilde sizlere yansıyacaktır.Gözle görüşür bir büyüme ve dolgunlaşma olacağı için tekrar sevinmeye başlayabilirsiniz.

Saç ekiminin ardından yeni çıkan saçlarınızın dökülme oranı yok denecek kadar az bir orandadır. Saç ekimi ankara merkezli ofisimizde tüm müşterilerimize ücretsiz olarak ön analiz ve detaylı bilgilendirmelerde sizlere en doğru bilgiyi verebilmek için uzman kadrosu ile her zaman sizlerin yanındadır. Hemen iletişim bölümümüzde yer alan telefon numaralarından veya randevu alın seçeneğinden bizlere ulaşabilir dilediğiniz zaman kafanızda yer alan soruları sorabilirsiniz ?

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Şimdi Saç Analizi "ÜCRETSİZ" Sizde Saç Ekimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
WhatsApp chat