Merkez iletişim : Mustafa Kemal Mahallesi 2141 . Cadde No:22 Çankaya / ANKARA
trende

Saç Ekimi Sonrası Dökülme

31.10.2019
162
Saç Ekimi Sonrası Dökülme

Genellikle merak edilen bir soru olan ” saç ekimi sonrası dökülme yaşar mıyım ? ” Kişilerin %87 si saç ektirme konusunda tedirginlik yaşamaktadır.  Bunun en büyük nedeni ise saç ektirip tekrardan saçlarının dökülme korkusudur.  Saç dökülmesi normal bir durumdur, fakat çok nadir olarak saçların dökülmeden devam eden hastalarda vardır. Çokta nadir bir durumdur bu. Çünkü saç ekiminden sonraki süreçte %80 lik bir saç dökülmesi meydana gelmektedir. Birden bire hepsi dökülmese de zaman içerisinde dökülmeler meydana gelmektedir. Saç kökleri bu noktada kendini tekrar yenileyerek daha kaliteli ve verimli bir şekilde çıkmak için hazırlamaktadır.

Ortalama veriler ile konuşmak gerekirse dökülen saçların tekrardan çıkması yetmiş beş günden sonra gerçekleşir. İnce ve seyrek olması sizleri meraklandırmasın çünkü ortalama 4-6 ay içersinde gözle görülür bir şekilde kendini belli etmektedir. Ortalama olarak bir yıl sonrasında ise saçlarınız hacim kazanmış olacaktır.

Saç ekimi yaptıran kişilerin tekrardan kel kalma riski ( yani saçların dökülmesi ) yok denecek kadar azdır. Bilimsel ve yapılan çalışmalar sonunda buradaki en büyük etmen, saç ekimini yapan doktorun donör olarak kullanacağı bölgeyi tespit ederek dökülme riskini en az taşıyan bölgelerden kökler alarak diğer noktaları elemesidir. Yani kısaca bu durumda iyi bir saç ekim merkezi ile çalışmanız sizler için oldukça önemlidir.

Burada aslında önemli olan, sizlerden alınan köklerin iyi bir şekilde muhafaza edilip zarar görmeyeceği bir şekilde sizler üzerinde açılan kanallara ekilmesidir. Bazı kişilerde saç ekimi sonrası dökülme riskini ortadan kaldırmak için vitaminlere başvurmasını önerebilmektedir. Bu durumlarda Ankara merkezli METLANA SAÇ EKİM merkezimizde yer alan doktorlarımıza başvurabilir, bu konu hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Hemen sizde ücretsiz saç analizi, saç ekimi konusunda detaylı bilgiye sahip olmak için bizlere telefon veya whatsApp üzerinden ulaşabilir, Ankara’da yer alan ofisimize gelerek bu konular hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Şimdi Saç Analizi "ÜCRETSİZ" Sizde Saç Ekimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
WhatsApp chat