Merkez iletişim : Mustafa Kemal Mahallesi 2141 . Cadde No:22 Çankaya / ANKARA
trende

Saç Ekimi Sonrasında Saç Dökülmesi

02.12.2019
211
Saç Ekimi Sonrasında Saç Dökülmesi

Saç Ekimi Sonrasında Saç Dökülmesi

Saç ekimi sonrasında saçların dökülüp dökülmeyeceği çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Birçok için stres yaratan bu durum hakkında yazıda detaylı bilgi verilecektir. Saç ekimi saç seyrekleşmeleri ve dökülmelerinde kullanılan bir yöntemdir. Peki, operasyon sonrasında görülebilecek durumlar nelerdir?

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi özellikle DHI ve FUE yöntemleri ile gerçekleşen, cerrahi bir operasyondur. FUE yönteminde saçlar tek tek alınmaktadır ve kanal açılarak saç kökleri kafa derisine eklenmektedir. DHI yönteminde ise özel kaleme benzeyen mekanizmaların içine bir bir saçlar alınır ve hiç beklemeden 1-2 dakika içinde kafa derisine eklenir.

Donör bölgeden alınan saçlar bir bir ekilecektir. Donör bölge dökülmeye dirençli, saçlı bölümdür. Özellikle ensede ve başın yan taraflarında bulunur. Erkek tipi dökülmeler saç ekimi için daha uygundur çünkü bu alandaki saç kökleri güçlü olduğu için çabuk dökülmez.

Saç Ekimi Sonrası Saç Dökülür mü?

Ankara saç ekimi merkezimizde yapılan uygulamalarda çok büyük oranda kalıcı ve arzulanan sonuçlar elde edilmektedir. Saç ekimi sonrasında saç dökülmesi çok normal bir durumdur ve operasyonu geçiren hastaların %99’unda görülmemektedir. Çok istisnai durumlarda saçların dökülmediği gözlenebilmektedir.

Ekilen saç kökleri 15 gün sonra dökülmeye başlar ve 1 ay içerisinde yaklaşık %80’i dökülmüş olur.

Saç Ekimi Sonrasında Dökülen Saçlar Yeniden Çıkar mı?

Saç ekimi sonrasında ekilen saçların büyük çoğunluğu 15 gün- 1 ay içerisinde dökülmektedir. Dökülen saçların kökleri kendini yeniler ve çok daha güçlü, canlı biçimde yeniden çıkar. 4 ay sonra seyrek ve ince çıkmaya başlayan saçlar yaklaşık 1 yıl sonunda gürleşip hacim kazanacak ve gözle görülür biçimde dolgunlaşacaktır.

Saç Ekimi Sonrasında Saçlar Neden Dökülür?

Saç seyrekleşmesi ve saç dökülmesi için uygulanan saç ekimi operasyonu için kafa derisindeki saçlı bölgeden tek tek saç alınmakta ve bu kökler istenen bölgeye ekilmektedir. Saçların dökülmesi bu saç köklerinin yeni bölgeye tam olarak uyum sağlayamamasından ötürü meydana gelmektedir. Saç kökleri döküldükten sonra yeni saçlar çok daha canlı, sağlıklı ve gür çıkmaktadırlar.

Saç Ekiminden Sonra Yeniden Çıkan Saçlarda Dökülme Yaşanır mı?

Tecrübeli ve bilgili bir hekim tarafından en uygun klinik koşullarında doğru yöntemle uygulanmış bir saç ekiminde saçlar kendini koruyacak ve dökülmeler meydana gelmeyecektir. Saç ekiminden sonra dökülüp yeniden çıkan saçlar genellikle bir daha dökülmezler çünkü dökülmeye dirençli saçlı bölgeden kökleri alınmıştır.

DHI yönteminin başarısının ardında saç köklerinin beklemeden hemen 1-2 dakika içinde saç derisine eklenmesi gelmektedir. Saç kökleri böylece zarar görmez. FUE yönteminde saç kökleri bekletilmektedir; bu işlem deneyimli bir hekim tarafından iyi biçimde yapılmazsa saç kökleri zarar görebilir.

Saç toplama esnasında güçsüz saç köklerinin elenmesi gerekmektedir; bu da iyi bir hekimin uygulaması ile gerçekleşebilir. Bu tip olumsuz durumları dikkate almazsak iyi biçimde yapılmış saç ekiminde sonuç kalıcı ve memnuniyet vericidir.

Saç Ekiminden Sonra Dökülen Saçlar Kaç Günde Yeniden Çıkar?

Saç ekiminden sonra saç dökülmesi 15 gün-1 ay içinde yaşanır ve şok edici bir biçimde saçlar dökülür. Dökülen saçların yeniden çıkması 75 gün sürmektedir. %80 oranında yeni, hacimli ve dolgun saçlar 6 ay sonunda çıkmaktadır. 1 yılın sonunda ise istenen sonuçlar alınmış olur. Eskişehir saç ekimi işlemleriniz için bize telefon ya da mesaj ile ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Şimdi Saç Analizi "ÜCRETSİZ" Sizde Saç Ekimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
WhatsApp chat