Merkez iletişim : Mustafa Kemal Mahallesi 2141 . Cadde No:22 Çankaya / ANKARA
trende

Saç PRP Uygulaması

04.12.2019
370
Saç PRP Uygulaması

Saç PRP Uygulaması

Saç PRP uygulaması ile trombosit denilen ve kanda bulunan onarıcı hücre plazmasının saçsız deriye enjekte edilme işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu işlem direkt olarak saç çıkartmaya yönelik değil, saç dökülmesinin normal düzeye inmesi için yapılmaktadır. Bu yöntem daha çok destekleyici tedavilerden biri olarak tercih edilmektedir.

Saç PRP Uygulaması Nedir?

PRP saç uygulaması, hastanın kendi kanından elde edilen, trombosit destekli bir serum ile yapılan tedavi yöntemidir. Kanın içindeki trombosit denilen madde saçları onarıcı ve güçlendirici bir etki yapmaktadır. Saç derisine enjekte edildiğinde ise kısa sürede gözle görülür olumlu sonuçlar ortaya çıkmaya başlar.

Saç PRP Uygulaması Ne İşe Yarar?

Saç PRP uygulamasının esas amacı saçın derisini beslemek ve bu sayede saçların da güçlenmesini sağlamaktır. Saçların dökülmesi normal düzeye iner ve aşırı dökülme problemi sona erdirilir. Ayrıca saçlar daha gür, hacimli ve canlı bir görünüme kavuşurlar.

Kepek ve yağlanma gibi sorunlardan şikayet eden kişiler de saç PRP uygulamasının sonuçlarından faydalanabilirler. Kişinin kendi kanından elde edilen bir serum işlem için uygulanmaktadır; bu nedenle bilinen bir yan etkisi, zararı yoktur.

Saç derisinin güçlenmesi özellikle FUE saç ekim yöntemi için destekleyici bir özelliktir; bazı hastalarda FUE işleminden sonra PRP uygulaması yapılabilir.

Saç Ekimini Desteklemek için PRP Uygulaması

FUE saç ekimi işleminden sonra 15-20 gün içerisinde PRP uygulaması yapılırsa bu FUE tedavisini destekleyecektir. Sonuç olarak saç çıkma süresi kısalır, saç derisi beslendiği için daha canlı kaliteli saçlar çıkar. Saç ekimini güçlü biçimde destekleyecek bir uygulamadır.

Saç PRP Uygulaması Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürer?

Saç PRP uygulaması, hastanın kendi kanından alınan trombosit zengini serumun saçsız bölgeye enjekte edilmesiyle gerçekleşir. İşlem anestezi olmadan yapılmaktadır; acı veya ağrı olmaz. Hastadan tedavi için alınan kanın steril biçimde saklanıp korunması ve işlemi uzman bir doktorun yapması gerekir. Serum santrifüj yöntemiyle kandan alınmaktadır. Bu işlemlerin uzman ve profesyonel kişilerce çok dikkatli biçimde uygulanması gerekmektedir.

Saç PRP uygulaması yaklaşık 25 dk sürmektedir ve hasta sonrasından normal günlük yaşantısına dönebilmektedir.

Saç PRP Uygulaması Kaç Seans Uygulanır?

Ankara saç ekimi merkezlerinde PRP uygulaması ideali 6 seanstır.Seans araları 15 gündür.İlk 3 seanstan sonra kişi fayda görmeye başlar.Etki süresi ortalama 1 yıldır. Hastadan hastaya bu durum değişebilir. İyi beslenme ve saç bakımı süreyi uzatabilmektedir.

Saç PRP Uygulama Fiyatları 2020

Eskişehir saç ekimi fiyatları saç ekim merkezlerindeki doktorun deneyimine, kliniğe, uygulanacak yöntemlere, saçın durumuna vb. değişmektedir. Kurlardaki değişimler de fiyatları etkiler. Saç PRP uygulamasında birçok ünlü merkeze göre uygun fiyatlar sunulmaktadır. Ayrıca bu işlem için fiyatların ucuz olması kriter olarak öncelikli olmamalıdır. İyi yapılmamış işlemler hiç ummadığınız olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir.

Uygulama işinin ehli kişilerce hijyenik koşullarda gerçekleştirilmelidir. Seans sayısı hastanın durumuna göre değişebilmektedir. Seanslar arttıkça fiyatlar da yükselecektir. Kesin fiyatlar için ücretsiz muayene olabilir, saç analizinizi yaptırabilirsiniz. Saçınızın durumuna göre fiyatlar hakkında daha belirgin fikir edinmeniz mümkündür.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Şimdi Saç Analizi "ÜCRETSİZ" Sizde Saç Ekimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
WhatsApp chat