Merkez iletişim : Mustafa Kemal Mahallesi 2141 . Cadde No:22 Çankaya / ANKARA
trende

Sakal Ekimi Fiyatları

05.12.2019
201
Sakal Ekimi Fiyatları

Sakal Ekimi Fiyatları

Sakal, erkekler için estetik açıdan büyük bir paya sahiptir. Sakal bölgesinde estetiği bozan birçok unsur bulunabilmektedir. Sakaldaki seyrekleşmeler ya da kıl eksikliği sakalın görünümünü olumsuz hale getirebilmektedir. Bu durum kişileri rahatsız edebilir ancak sakal ekimi işlemi ile problemi çözüme ulaştırmak mümkündür.

Sakal Ekimi Nedir?

Sakal ekimi FUE yöntemi ile gerçekleştirebilen, sakalların olmadığı ya da seyrek olduğu yerlere kıl kökü entegre etme işlemidir. Hastanın donör yani kıllarının güçlü olduğu yerden alınan kıl kökleri bu sorunlu bölgelere ekilir. İyi bir sakal ekim merkezinde işlemler yapıldığında çok iyi sonuçlar alınmaktadır.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal ekimi için ilk öncelikle kişide sakalların, kıl köklerinin güçlü olduğu bölgeler tespit edilir. ( Donör ) Bu kıllar daha çok boyun ve elmacık kemiği üzerinde bulunan kıllardır; bunlar estetik bakımdan pek bir sorun teşkil etmezler. Yeterli greft yani kıl kökü sayısı buralardan elde edilebilmektedir. Alternatif olarak ense bölgesi de tercih edilebilmektedir.  Bu bölgelerde kıl eksilmesi pek fark edilmez.

Sonraki aşama sorunlu bölgeyi belirleme ve ihtiyaç duyulan greft sayısına karar vermedir. Bölgeye kanal açılarak ne kadar kıl kökü gerekiyorsa bunlar entegre edilirler. Greftler ilgili bölgelerden micro motor ile alınırlar.

Kanalların kıl köklerinin genişliği ile orantılı olması doğal görünüm bakımından çok önemlidir; işlem mutlaka uzman hekimlerce gerçekleşmelidir.

Sakal Ekimi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Sakal ekimi fiyatları birçok faktörle bağlantılı olarak değişkenlik göstermektedir. Sakal ekiminde fiyatları şu etkenler değiştirmektedir:

  • Sorunlu bölgenin genişliği
  • Uygulanacak olan sakal ekim yöntemi
  • Greft sayısı
  • Ekimin yapılacağı merkez
  • Hekimin tecrübesi
  • Kur değişimleri

Hastalar en iyi sonuçları almak için öncelikle fiyata değil tedavinin nasıl yapıldığına önem vermelidirler. Aksi takdirde sadece ucuz olduğu için kötü bir merkezde sakal ekimi yaptırmak hem yüzden kötü bir görüntüye hem de daha sonrası için birçok ek masrafa neden olabilir.

Sakal Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Ankara sakal ekimi merkezlerinde işlem fiyatları değişkendir. Yukarıdaki faktörlerin etkisi ile oynayan fiyatlar aynı zamanda hekim ve kliniğin özellikleri ile de farklılaşmaktadır. İşlemler son derece steril, hijyenik koşullar altında gerçekleştirilmelidir. Ayrıca hekimin el becerisi, deneyimi ve bilgisi üst düzeyde olmalıdır. Ucuz fiyatlı, deneyimsiz ve yeterli donanıma, hijyene sahip olmayan merkezler hem estetik hem sağlık bakımından risk oluşturmaktadırlar.

Ucuz Sakal Ekim Merkezleri 2020

Eskişehir sakal ekimi merkezleri arasında ucuz sakal ekimi yapan yerler de mevcuttur ancak bu yerlerin bir kısmında sonradan düzeltilmesi zor olabilecek büyük problemler meydana gelebilmektedir. Uzman olmayan kişilerce uygun olmayan koşullarda yapılan sakal ekimleri genellikle daha ucuz fiyatlarla yapılmaktadır.

Ucuz olduğu için risk içeren bu merkezlerden uzak durmak gerekir. Yapılan işlemlerin Avrupa ve Amerika’daki iyi ekim merkezleri ile aynı kalitede olması gerekmektedir. Bununla beraber birçok turist ülkemize sakal ekimi için gelmektedir. Bu kalitede olup da Amerika ve Avrupa’ya göre fiyatlar Eskişehir-Ankara’da daha uygundur.

Fiyatların net belirlenmesi için ücretsiz muayene olmanız ve sakal analizin yapılması gerekmektedir. Greft sayısına ve uygulanacak yöntemlere karar verildikten sonra fiyatlar net olarak hastalara sunulabilecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Şimdi Saç Analizi "ÜCRETSİZ" Sizde Saç Ekimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
WhatsApp chat