Merkez iletişim : Mustafa Kemal Mahallesi 2141 . Cadde No:22 Çankaya / ANKARA
trende

Sakal Ekimi

09.11.2019
508
Sakal Ekimi

Günümüzde erkeklerde sakal veya bıyıkların seyrek çıkması veya dökülmesi gibi durumlarda psikolojik olarak sorunlar yaşamaktadır fakat bu durum sakal bıyık ekimi sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde doğal görünümüne kavuşabilmektedir. Sakal ekimi aynı zamanda bıyık ekimi içinde kullanılabilmektedir. Sakal dökülmesi kişiden kişiye göre değişse de bunun için bir neden söylemek zor çünkü birçok nedenden ötürü dökülme yaşanabilmektedir. Bazı insanlarda genetik veya hastalıklardan ötürü sakal kaybı yaşanabilir, böyle durumlarda METLANA saç ekim merkezinde yer alan uzman doktorlardan gerekli bilgilendirmeyi alabilirsiniz. Fakat ne olursa olsun sakal seven ve sakallarında azalma, kaybetme yaşayan erkeklerde bu tarz durumlarda artık çözüm var ! Sakal dökülmesi, seyrekleşme, çıkmama gibi noktalarda en etkili çözüm ve kesin olarak sizlere çözüm veren işlemler sakal ekimi olacaktır.

Sakal ekimi işlemleri ise saç ekimine benzemektedir. Tıpkı başın ense tarafında yer alan saç köklerinden alınan örnekler gerekli işlemler sonrası suratın eksik veya seyrekleşmiş taraflarına yerleştirilerek sorun çözümlenir. Bazı erkeklerin saçları dökülmez fakat sakalları seyrek çıkabilir, dökülebilir, her noktada ensede yer alan saçlarda saç ekimi müsaitse sorun çözümlenir.

Surattaki yara izlerini de kapatabilen sakal ekimi, köselik problemi yaşayan erkeklerde de sonuç vermektedir. Sakal ekimi sadece FUE tekniği kullanılmaktadır. FUT yöntemi sakal ekimi için uygun değildir. Erkekler için sakal ekimi çoğu psikoloji sorununu ortadan kaldırdığı için son dönemde oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Sakal ekimlerinde kişilerin istediği sakal modellerine göre ekim yapılabilmektedir. ( daha sık veya daha seyrek ) Ekim çizgileri hastaların istediği ve kendini nasıl rahat hissedebileceği şekilde oluşturularak köklerin doğru bir şekilde çıkmasını sağlamaktır. Bu yüzden sakal ekimi konusunda uzman doktorlardan bilgi almanız çok faydalı olacaktır. Fakat yapılan sakal ekimi sonrasında istenilen sonuç alınamazsa tekrar küçük operasyonlar ile yeniden ekim yapılması mümkündür.

Sakal Ekiminde Ne Kadar Kök Kullanılmaktadır ?

Erkeklerde sakal ekimi, yüzün belirli kısımları veya tamamının çıkmaması üzerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden tamamen köse olan erkekler için ortalama sakal ve bıyık için ortalama olarak 3000 ( üçbin ) kök yeterli olacaktır. Bu tamamen kişinin ne kadar kaybı olduğuna göre değişiklik göstermektedir.

Sakal ekimi sonrasında kişilerin tenlerine bağlı olarak pembelik oluşabilir fakat korkulacak bir durum değildir, bu geçici bir durumdur. Ortalama bir kaç hafta içinde tamamen ortadan kaybolacaktır. Kılların alındığı bölgelerde ( ense kökleri, elmacık kemikleri üzerindeki kıl kökleri vs. )  herhangi bir iz kalmaz. Sakal ve bıyık ekimi sonrasında 24 saat ekim yapılan bölgelere su ile temas etmemesi tavsiye edilir. Bu süre ne kadar uzun sürerse o kadar etkili sonuçlar elde edilecektir.

Sakal Ekimi Sonrasın Neler Olur ?

Sakal ekimi sonrasında 2 ila 3 gün içinde kıllar uzamaya ve belirgin bir şekle girmeye başlar. Bu noktada suratınızda ekim yapılan bölgelerde küçük sivilceler meydana gelebilir. Uzama esnasında tamamen uzaması engellenmemelidir. Uzun sakal sevmeyenler için makas ile uzayan yerler kısaltılabilir, fakat ilk ay kesinlikle makine ve ustura ile traş olunmamalıdır.

Sakal ekimi sonrasında 2 haftadan sonra şok dökülmeler meydana gelebilir. Bunun için herhangi bir endişe duymanıza gerek yok dökülme sonrası ortalama olarak 4-8 ay içerisinde tekrardan yeni sakallar ve bıyıklar çıkmaya başlayacaktır. Sakal ekimi yaptırmayı düşünen erkekler için öncelikle bu işi bilen ve kendi alanında uzman ekiplerle ile çalışmanız daha iyi sonuçlar almanızda büyük fayda sağlayacaktır. Sakal ekimi için suratınızın ve cildinizin uygun olup olmadığı gerekli incelemeler sonucunda doktorlarımız tarafından sizlere belirtilecektir. Yapılan ön görüşme tamamen ücretsiz olup Ankara merkezli ofisimize gelerek gerekli bilgiyi tamamen ÜCRETSİZ bir şekilde alabilirsiniz.

Metlana Saç Ekimi
0 532 687 36 16
0312 219 65 19

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Şimdi Saç Analizi "ÜCRETSİZ" Sizde Saç Ekimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
WhatsApp chat