Merkez iletişim : Mustafa Kemal Mahallesi 2141 . Cadde No:22 Çankaya / ANKARA
trende

Seyrek Saça Saç Ekimi Nasıl Yapılmalıdır?

06.12.2019
575
Seyrek Saça Saç Ekimi Nasıl Yapılmalıdır?

Seyrek Saça Saç Ekimi Nasıl Yapılmalıdır?

Saç ekimi işlemine başvurmanız için saçlarınızın tamamen dökülmesi mutlaka gerekli değildir.Saçların seyrekleşmesine karşın önlem olarak saç ekimi yaptırabilirsiniz. Bu sayede durumun daha kötüye gitmesini engelleyebilir ve saçlarınızı daha gür bir görünüme kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Seyrek Saça Saç Ekimi 2020

Seyrek saç ekimi, kötü görünüm nedeniyle rahatsız hisseden kişiler tarafından sıkça tercih edilen bir operasyondur. Saçların seyrekleşmesi ve akabinde dökülmesi birçok insan için özgüven duygusuna da zarar veren bir problemdir. Bunun için iyi bir saç ekim merkezinde saç ekimi yaptırarak bu sorunu çözüme ulaştırabilirsiniz.

Erkekler kadar kadınlar da saç seyrelmesi sorunu yaşamaktadırlar. Saçta donör bölgenin dışındaki alanlarda saçlar seyrekleşmeye başlar.  Bu genellikle erkek tipi saç dökülmesidir. Bazı kadınlarda da erkek tipi saç dökülmesi meydana gelebilmektedir.

Seyrek Saç Ekimi Nedir?

Ankara saç ekimi yapmak için kliniğimizde tüm son teknolojik yöntemler kullanılmaktadır. Seyrek saç ekimi saçın tam dökülmediği ancak yer yer azaldığı bölgeler için uygulanan bir yöntemdir. Saç dökülme tipine göre uygulama gerçekleşir. ( Erkek tipi dökülme-kadın tipi dökülme)

Seyrek saç ekimi için daha uygun koşullar; erkek tipi saç dökülmesi için mevcuttur. Erkek tipi saç dökülmesinde kafa derisinin üstünde yer yer saçlı alanlar (başın arka tarafı ve kulak üstleri)  yani donör bölge mevcuttur. Kadın tipi saç dökülmesinde işlemler daha zorlu olacaktır çünkü dökülme tüm saç derisine yayılmıştır. Bu nedenle alınacak greft sayısı da yetersizdir. Vücudun başka bir bölümünden greft alınarak saç ekimi yapılır.

Erkeklerde Seyrek Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Erkek tipi saç seyrelmelerinde genellikle kafanın yan ve arka taraflarında donör alan yer almaktadır. Bu alandaki saç kökleri sağlamdır ve hormonlardan etkilenmezler. Bu nedenle saç ekim merkezlerinde donör alanlar uygulamada kolaylık sağlarlar ve iyi sonuçlar alınmasına yardımcı olurlar.

Kadınlarda Seyrek Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç seyrekliği tedavisi için donör bölgede bulunan saç köklerinin sağlam ve işlem için yeterli sayıda olması gerekmektedir. Saç folikülleri yeterli değilse alınacak sonuç istenildiği gibi olmayabilir. Erkeklerde olduğu gibi genellikle kadınlarda yan ve arka tarafta sağlam saç kökleri yer almamaktadır. Saç kökleri kafa derisinden alınamazsa vücudun başka bir bölgesinden toplanacaktır.

Seyrek Saç Ekiminde Kullanılan Teknikler 2020

Seyrek saçlar için uygulanacak olan saç ekimi teknikleri DHI, FUE ve FUE alt grupları olarak değerlendirilen tekniklerdir. Greftler bir bir alınıp, saç derisine ekildiklerinde seyrek saçlar için daha iyi sonuç alınabilecektir. DHI ise direkt saç ekimi tekniği olarak geçmektedir. Şu anda en etkili saç ekim tekniği DHI olarak gösterilebilir.

Seyrek Saç Ekimi Fiyatları 2020

Eskişehir saç ekimi fiyatları kullanılan yönteme, saç ekimini uygulayacak olan hekimin deneyimine, saç ekim merkezinin donanımına, kur değişimlerine, saç seyrekliğinin durumuna vb. değişmektedir. Saç ekimi yapılacak olan yerin hijyenik olmasına da önem verilmelidir.

Saç ekim merkezimizde fiyatlar Amerika ve Avrupa’daki merkezlerin birçoğuna göre daha uygundur. Kur değişimleri nedeniyle fiyatlarımızda herhangi bir artışa gidilmemiştir. Net fiyat bilgisi almak için saç analizinizin yapılması, uygulanacak işlem ve tekniklerin kesinleşmesi gerekmektedir. Kliniğimizde ücretsiz olarak muayene olabilir, hemen bir randevu oluşturabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Şimdi Saç Analizi "ÜCRETSİZ" Sizde Saç Ekimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
WhatsApp chat